لینک های روزانه
  برای ما بنویسید  نمایش ایمیل به مخاطبین

  نمایش نظر در سایت

  احمد
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵
  با سلام و احترام. در این زمانه که فضای مجازی پر از نوشتارهای بیهوده است امثال بنده دلمان را به قلم افرادی مانند شما خوش کرده ایم. جای بسی تاسف است که مدتی است قلم فضل از دیگران دریغ کرده اید ای کاش تجدید نظر کنید.
  پاسخ:
  سلام و سپاس از نیکوگُمانیِ شُما
  إِن شاءَ الله تَدارُک خواهد شُد.
  س-ج
  ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۵
  سلام و احترام، مدتی است نتوانسته ایم از مطالبتان فیض ببریم، ان شاالله صحت و سلامتی حاصل شده باشد.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام و سپاس از لطف شُما
  بعون الله رشتۀ کار را باز به دست خواهیم گرفت.
  رهام
  ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱
  با سلام استاد
  من برا شما و نوشته های ادبیتون خیلی ارزش قایلم، کمی هم از طریق دوست و آشناها از پیشینه شما شنیدم ، البته من مصاحبه شما رو تو اینترنت هم خوندم، بعلاوه اون موقع که به عنوان شاگرد برتر مدرسه شمارو نشون دادند و صحبت میکردین هم یادمه ، یکی شما یادمه ، و یکی هم اون آقاپسر دانش آموزی که زیر چراغ کوچه درس میخواند، خدا همه رو عاقبت بخیری و زندگی آرام و شاد عنایت کند، خدا به شما توفیق داده و راه درستی انتخاب کردین ، نوشته ها و مقالات شما برا من مثل اشعار حافظه ، جملات زیبا و وزین، گاهی من فکر میکنم ما چقدر تو فارسی صحبت کردن اشتباه داریم ، یکی از مثالایی که خیلی من حرص می خورم و خیلی هم استفاده میکنیم، استفاده از ش هست به جای را، دیگه حتی تو اخبار هم وارد شده. متاسفانه خودم هم اینطور صحبت میکنم ، گاهی فکر میکنم ما روزی از چند تا لغت فارسی استفاده میکنیم ، خیلی کم ، اینطور که نمیشه ، فارسی نسل بعد از نسل ماهم ضعیف تر، درسته بعضیها متخصصند ، ولی برای عموم باید تدبیری بیندیشند ، بفرض مثال من به یه نفر بگم بیندیش، بهم میگن فارسی بگو، فارسی روان دیگه زیادی روان شده ، لغتی استفاده نمیشه


  پاسخ:

  سلام و سپاس از مِهر و عنایتتان
  پایَنده و پیروز باشید
  هومن
  ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۵
  سلام عليكم
  نظرِ شريفِ جناب عالي راجع به كتاب " فواكه البساتين " تأليف ميزراي طهراني چيست ؟
  آيا اين كتاب را براي مطالعه مناسب مي دانيد يا به نظرتان فقط يك " كنّاشة الفوائد " است ؟
  أفيدونا أفادكم الله
  پاسخ:
  سلام علیکم
  من کتاب یادشده را، در کتابفروشی دیده و تنها تَصَفُّحی إِجمالی کرده‌ام و با این پایه از وُقوف بی‌گُمان صلاحیت إِظهارِ نَظَرِ دَقیق دربارۀ آن نَدارَم .
  پیروز باشید!
  اسفندیار صفری
  ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۰
  باسمه تعالی
  با سلام و احترام خدمت استاد جهانبخش دامت برکاته
  رساله ای به نام رساله عدم سهو النبی(ص) به شیخ مفید(ره) منتسب شده است. در صحت این انتساب اختلاف نظر وجود دارد. بعضی گفته اند مرحوم مجلسی در ج ۱۰۷ بحار الانوار ص ۱۶۷ انتساب این رساله به مرحوم شیخ مفید را انسب دانسته است. در صورت امکان جناب استاد اگر نظرتان را در این باره اعلام فرمایید سپاسگزار خواهم بود. دعا گو و دعا جو.
  اسفندیار صفری
  پاسخ:
  سلام و درود و سپاس
  آری، در انتسابِ رسالۀ یادشده گُفت‌وگوست و بویژه برخی از ایستارهایِ تیز و تُندِ مُندَرِج دَر آن درنگ‌انگیزست. مَن‌بَنده دربارۀ این اِنتِساب تحقیقی علی حِده نکرده‌ام و همواره انتسابِ آن را را به شیخِ مفید تنها به اعتمادِ قولِ مشهور راجح دانسته‌ام.
  از دیگرسو، میانِ آثارِ مسلّم الانتساب به شیخِ مفید آن اندازه هماهنگی نمی‌بینم تا مثلًا از آن سنجه‌ای برگیرم و انتسابِ این رساله را مُنکِر شوم.
  چُنین می‌نمایَد که آثارِ شیخ در أَدوارِ مختلفِ حیاتِ او بر حسبِ اقتضائاتِ گوناگون و با جهتگیری‌هائی که لزومًا هَمسان نیست پدید آمده باشد؛ و العلم عند الله.
  آمار بازدید
  بازدیدکنندگان تا کنون : ۵۴۰٫۵۰۹ نفر
  بازدیدکنندگان امروز : ۱۰۸ نفر
  تعداد یادداشت ها : ۲۳۷

  پر بازدیدترین یادداشت ها :
  مقالات مرداد ۱۳۹۹
  مَحْضَرِ اُستاد أَکْبَرِ ثُبوت ـ مَتَّعَ اللهُ الْمُسْلِمینَ بِطُولِ بَقائِه ـ، سَرشار از فَوائِدِ اَرزَنْده و نِکاتِ بَدیع است. چَندی پیش، دَر گُفت‌وگویی تِلِفُنی، به مُناسَبَتی، حولِ دیانَتِ زَردُشْتی سُخَن می‌گُفتیم و اُستاد ثُبوت به نَقْلِ خاطِرۀ بسیار جالِبِ تَوَجُّهی از اُستادشان عَلّامۀ ذوفُنون آیَةالله میرزا أَبوالْحَسَنِ شَعْرانی (شَعْرائی) ـ...
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۳
  شابِّ فاضِل و میردامادپِژوهِ کوشا، آقایِ حُسَینِ نَجَفی ـ دامَ عُلاه ـ دربارۀ نُکته‌ای از رسالۀ تَصحیفاتِ میرِداماد که به تَصحیح و تَحشیۀ داعی در کتابِ مُعَلِّمِ ثالِث به چاپ رسیده است، حدسی زده‌اند شایانِ تأمُّل. از جَنابشان درخواستم دَر این باره یادداشتی مَرقوم دارَند. چُنین کردند. اینک آن یادداشت (بی دَخل و تَصَرُّف؛ و با سپاس از لُطفی که دَر حقِّ من مَبذول...
  يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۸
  (تَأَمُّلی لُغَوی) آقایِ دکتر جَلالِ خالِقیِ مُطْلَق که دَر نوشتارهاشان رَگۀ نمایانی از نوعی تَمایُلِ خوشآیَنْد به سَره‌نویسی دیده می‌شَوَد، دو واژۀ «خَدیٖو» و «خَدیٖش» را به ترتیب به مَعنایِ "آقا" و "خانُم" دَر بَعضِ مَکتوباتشان به کار بُرده‌اند. بنگَرید: «... مقالاتی ... که ... اکنون به کوشش خَدیو فرهاد اصلانی و همسر ایشان خَدیش معصومه پورتقی به فارسی...
  يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۲